Jak farbować włosy, jakich farb używać i jak dbać o włosy farbowane.
Fryzura na dziś
fryzura tygodnia
Piękna, szałowa fryzura, idealna dla włosów długich, przedział wiekowy 25-35. Kręcone loki fantastycznie dopasują się do każdego kształtu twarzy - fryzura wieczorowa.

Farbowanie włosów

Farbowanie Niejednokrotnie każda z nas farbowała włosy, posiadamy duże doświadczenie w koloryzacji włosów, jednak czasem pojawi się pytanie, na które odpowiedzi w ulotce nie ma, co robić?

Farbowanie włosów to prosta czynność - mieszamy składniki farby z pudełka, nakładamy na pasma, odczekać kilkadziesiąt minut i spłukać - niby proste, ale jednak to, jaki osiągniemy efekt, zależy nie tylko od wybranego odcienia, ale też od typu preparatu, kondycji naszych włosów i ich naturalnego koloru. Ciężko wyczuć jak farba zadziała na zniszczone włosy, a jak na blond? Jaki typ preparatu nada im najładniejszy połysk? Farbowanie włosów od A do Z. Jak mieszać kolory, by uzyskać niebanalny odcień. Czytaj dalej.

Najważniejsze podczas domowego farbowania jest to, by przestrzegać wskazówek producenta, zamieszczonych na ulotkach informacyjnych wkładanych do opakowań. Nie należy przedłużać czasu trzymania farby na włosach, zakładać czepka, czy folii na głowę. Może to bowiem doprowadzić do zniszczenia i spalenia pasm.

Przed koloryzacją włosów zadbaj o dobrą ich kondycję, 2 do 4 tygodni nawilżaj i odżywiaj włosy, po farbowaniu używaj szamponów do włosów farbowanych.

Wybieraj farby znanych producentów, wybieraj te które cieszą się już dobrą opinią. Nie warto oszczedzać na farbie i tak zaoszczędzisz farbując się sama w domu, niż wydając kilkadziesiąt złotych w salonie fryzjerskim.

Farbować włosy można na dwa sposoby: używając szamponów koloryzujących, gdzie kolor zmywa się po 5-8 myciu głowy oraz farby trwałe, które zawierają amoniak, niszczący włosy - farba da żywy i intensywny kolor Twoim włosom na długo - wystarczy potem tylko farbować odrosty.

tagi: Farbowanie tag Farby do włosów tag Pielęgnacja tag Mycie włosów farbowanych
point

Ciekawe linki
Wzorki | Diety | ZOO Kraków