Cenne i przydatne porady na temat pielęgnacji włosów, dowiedz się jak dbać o włosy.
Fryzura na dziś
fryzura tygodnia
Piękna, szałowa fryzura, idealna dla włosów długich, przedział wiekowy 25-35. Kręcone loki fantastycznie dopasują się do każdego kształtu twarzy - fryzura wieczorowa.

Cenne rady i porady

Porady włosy Zapoznaj się z zanieszczonymi poniżej podstawowymi zasadami pielęgnacji włosów, przeczytaj zawarte w tym artykule porady i cenne rady. Wszytskie porady są poparte naszym doświadczeniem, użytkuj i stosuj je z umiarem. Dzielimy się nimi z Tobą, aby Twoje włosy były zdrowe, a fryzury lśniły i były piękne na codzien.


Jeśli używasz kosmetyków do włosów w nadmiarze, pamiętaj, że przed myciem włosów musisz starannie je wyczesać szczotką. W ten sposób usuniesz resztki kosmetyku (długo leżący kosmetyk na włosach np: lakier, utrudnia ich modelowanie) - sprawisz, że działanie szamponu będzie bardziej skuteczne.

Aby włosy miały większy połysk i bardziej lśniły, po myćiu głowy spłukaj włosy najpierw ciepła wodą, a samym końcu wodą zimną - zimna woda poprawią krążenie w skórze głowy, zamknie łuski włosów co sprawi, że staną się lśniące.

Jeśli używasz odżywek i maseczek na włosy, pamiętaj, że kuracja będzie bardziej skuteczna, jeśli nałożysz preparat od razu po umyciu włosów. Włosy wilgotne lepiej wchłonią zdrowe substancje z odżywki. Aby nałożenie odżywki przyniosł lepszy efekt, wetrzyj rękoma odżywkę lub maseczkę we włosy oraz wyczesz dokłądnie włosy szczotką, bądź grzebieniem.

Nie przesadzaj z odżywkami, może to powodować, że Twoje włosy szybko będą się przetłuszczały. Stosować należy odżywki i maseczki nie częściej niż co 4 mycie głowy.

Czesanie rozpoczynaj od końcówek włosów, przechodź stopniowo w środkową część, a na zakończenie przy nasadzie włosów. Czesanie w innej kolejności sprawi ,źe grzebień będzie rwał włosy - utrudni to rozczesanie.

Powinnaś stosować też warstwę ochronna na włosy, np balsam, który chroni przed uszkodzeniami i zamyka łuski. Balsam stosowany najczęściej przy suszeniu, czy prostowaniu włosów.

Jeśli chcesz nadać włosom puszystość, możesz to zrobić szybko i efektownie, umyj włosy i wytrzyj ręcznikiem. Wetrzyj piankę we włosy, a następnie nawijaj na okrągłą szczotkę i grzej je w miejscu nawinięcia ciepłym powietrzem z suszarki przez około 30 sekund. Zaczekaj, aż włosy przestygną.

Staraj się stosować jak naj mniej kosmetyków do włosów, zawierających olejki, ponieważ olejki spowodują, że włosy przyklapną i będą posklejane.

Jeśli masz cieńkie włosy, stosuj szampony i odżywki z ekstraktem z zielonej herbaty, która zwiększy odporność włosów.

Aby fryzura się dobrze trzymała, przed zaczęciem stylizacja podsusz włoski chłodnym powietrzem, następnie układaj włosy okrągłą szczotką z różną temperaturą. Pamiętaj, że każde z osobna pasmo włosów trzeba rozgrzaći schłodzić, taki zabieg ułatwi Ci układanie włosów, będą sprężyste i fryzura się idealnie będzie trzymać.

Jeśli masz mało czasu, a zależy Ci na przywróceniu fryzury z dnia poprzedniego, nawiń włosy na wałki i podsusz, po ostygnięciu fryzura na nowo będzie puszysta.

Zobacz też:

Jak prawidłowo suszyć włosy?
Co zrobić, gdy włosy wypadają?

tagi: Zdrowe włosy tag Porady tag Mocne włosy tag Cenne tag Zadbane tag Piękne włosy
point

Ciekawe linki
Wzorki | Diety | ZOO Kraków