Masz problemy z włosami? Poczytaj porady, a problem się więcej nie pojawi!
Fryzura na dziś
fryzura tygodnia
Piękna, szałowa fryzura, idealna dla włosów długich, przedział wiekowy 25-35. Kręcone loki fantastycznie dopasują się do każdego kształtu twarzy - fryzura wieczorowa.

Problemy z włosami

Problemy porady Wypadające włosy

Dziennie wypada nam od 50 do 100 włosów, na ich miejsce rosną nowe, jednak, gdy zaczynają wypadać włosy garściami, przyczyny należy szukać w sobie np: złe odżywianie, zła dieta, zaburzenia hormonalne, czy też stres.

Siwe włosy

Są oznaka starzenia, bądź nadmiernym stresem, jednymim sposobem na pozbycie się siwych włosów jest farbowanie, wykorzystać można farby na siwe włosy bądź odżywki zwane odsiwiaczami.

Łupież

To złuszczanie się naskórka, spowodowany jest przeważnie nieodpowiednią higieną, stresem, alergią, czy też zaburzeniami hormonalnymi. Często też głównym winowajcą są drożdżaki. Walczyć można z łupieżem stosując szampony przeciwłupieżowe - ostatnio bardzo popularny jest Dandrene.

Łysienie

Łysienie u kobiet objawia się troszkę inaczej niż u mężczyzn, od łysienia męskiego różni się tym, że nie cofa się linia włosów od czoła, lecz włosy są przerzedzane na całej powierzchni głowy. Często łysienie u kobiet pojawia się od 40 roku życia.

Przetłuszczające się

Włosy się przetłuszczają, gdy gruczoły łojowe pracują aktywniej, spowodowane jest to genami, stresem i złą dietą. Włosy przetłuszczają się juz po kilku godzinach po umyciu głowy, dlatego należy takie włosy myć częściej niż normalne.

tagi: Włosy tag Problemy tag Zadbane włosy tag Kondycja fryzury tag Przetłuszczone
point

Ciekawe linki
Wzorki | Diety | ZOO Kraków