Podstawowe informacje na temat włosów, budowa i rodzaje.
Fryzura na dziś
fryzura tygodnia
Piękna, szałowa fryzura, idealna dla włosów długich, przedział wiekowy 25-35. Kręcone loki fantastycznie dopasują się do każdego kształtu twarzy - fryzura wieczorowa.

Wszystko o włosach

Włosy Każdy z nas posiada na głowie do 100.000 włosów - wszystkie razem decydują o tym jak wyglądamy, jak się prezentujemy. Włosy można podzielić na trzy kategorie: włosy długie, włosy półdługie(średnie) i włosy krótkie.

Przyjeło się, że osoby o krótkich włosach, noszące krótkie fryzury lubią swoją twarz, chętnie się prezentują i pokazują swoje piękno. Włosy krótkie można łatwo modelować, lecz mając krótkie włosy, mamy mniejszy wybór fryzur.

Włosy średniej długości dają już spore możliwości, co do stylizacji i modelowania włosów. Zależnie od kształtu twarzy możemy dobierać fryzury cieniowane lub bardziej zakrywające głowę i szyję.

Natomiast włosy długie idealnie sprawdzają się u kobiet wysokich. Jednak przy włosach długich pielęgnacja jest bardziej czasochłonna, ukladając fryzurę z włosów długich musimy poświęcić więcej czasu na mycie, suszenie i modelowanie uczesania.

Włosy normalne - nie są wymagające, nie wymagają zbyt wiele pracy, nie są uszkodzone, ani przetłuszczone, taki włos łatwo pielęgnować i ukłądać. Aby utrzymać włos w zdrowiu, należy używać kosmetyków z duża ilością substancji nawilżających.

Włosy zniszczone - częste stosowanie farb zawierających amoniak, bądź inne środki chemiczne, a także uszkodzenia mechaniczne, częste czesanie, tapirowanie, źle wykonanie utlenianie, wpływa na to, że nasze włosy nie chcą współpracować, są zniszczone, nie nadające się do ułożenia ulubionej fryzury. Aby pomoć włosom uszkodzonym należy stosować kosmetyki zawierające głównie pantenol (czyli witamina B5), pomoże to zwiększyć odporność włosów i wygładzi je.

Włosy tłuste - aktywnośc gruczołów łojowych powoduje, że włosy się przetłuszczają. Włosy przetłuszczone cięzko się modeluje. Sposobem wartym przetestowania jest odżywka z wyciągu z pokrzywy lub olejki z drzewa herbacianego(raz na tydzien). Myć należy włosy szamponami przeznaczonymi do włosów tłustych.

tagi: Włosy tag Zdrowie tag Zadbane włosy tag Cenne rady tag Czego nie wiesz tag Długie
point

Ciekawe linki
Wzorki | Diety | ZOO Kraków